Novinky v Canva pre rok 2020

Canva prináša v roku 2020 mnoho noviniek a máme sa veru načo tešiť. Medzi nové nástroje pribudne nástroj na úpravu videa, Canva for Education (produkt pre školy) či integrácia rôznych aplikácií ako Instagram, Drobox alebo Google Disk.

Canva Video

Najnäčšia novinka je určite Canva Video. Pôjde o jednoducho ovládateľný nástroj pre tvorbu videa, v ktorom budeme môct využívať rôzne grafické prvky. Profesionálne a elegantné video si tak bude vedieť vyrobiť naozaj každý. Už teraz Canva ponúka bezplatné samolepky, gify či videá, ktoré viete do svojej grafiky pomerne ľahko vložiť.

Filtre na uľahčenie vyhľadávania

Kto s Canvou pracuje pravidelne určite viac krát narazil na problém s fitrovaním obrázkov, prvkov či ilustrácií. Canva konečne pridala filtry, vďaka ktorým si vyberiete z pomedzi bezplatných prvkov alebo prvkov Pro či Premium. Zatiaľ ide len o skúšobnú verziu ale o chvíľu ju budú vedieť v Canve využívať všetci.

Canva for Education

Spoločnosť Canva rozbieha nový projekt pre školy Canva for Education. Ide o bezplatnú ponuku produktov pre školy a vzdelávacie inštitúcie. Projekt začne v Austrálii, kde má spoločnosť svoje sídlo a postupne sa bude rozširovať do celého sveta.

Ak si s prácou v Canve neviete poradiť, alebo jednoducho k tomu nemáte vzťah, pokojne túto prácu postúpte na virtuálnu asistentku. Denne s Cavnou pracujeme, tak nám to pôjde od ruky 🙂 A ešte nás to aj baví.