Email marketing – užitočný nástroj pre každé podnikanie

Určite ste už počuli o email marketingu, a možno by ste ho radi zaviedli do Vášho podnikania, no neviete ako začať. Práve takúto službu si môžete objednať u virtuálnej asistentky, ktorá Vám s tým rada pomôže.

Nie je email ako email!

Každý z nás sa už určite stretol s bombardovaním predajných emailov typu „Využite našu zľavu! Predĺžili sme to pre Vás!“ a pod. Toto je rýchla smrť! Začne nás to otravovať a má to úplne opačný efekt, ako by si podnikateľ želal.

Rovnaký efekt môže mať aj email poradenský. Tu podnikatelia zabudnú predávať, a preto je výsledok opačný, ako očakávajú. Poradenským emailom si získate dôveru klienta, no nezabudnite mu aj ponúknuť kúpu Vašej služby či produktu. Dôležité je udržať si pozornosť klienta, zistiť si, čo ho zaujíma, aby ste vedeli, aké témy mu posunúť, čím si ho získať. Pretože len zákazník, ktorý Vám dôveruje, radšej nakúpi od Vás ako od niekoho iného. To isté platí aj o spolupráci v rámci služieb. Vždy musíte dbať na to, aby ľudia dostali to, čo ste im sľúbili. Chcú vedieť o nových článkoch na blogu? Chcú tipy na módu? Dajte im to! Nezabúdajte, že ľudia milujú nakupovať, ale nenávidia, ak im niekto niečo predáva! Robte to teda rafinovane!

Do poradenského emailu vložte problém, s ktorým sa váš zákazník bežne stretáva. Následne mu ponúknite riešenie. A tým je samozrejme Váš produkt či služba.  Potom už iba stačí, ak na koniec emailu skopírujete link, kde si môžu zakúpiť Váš nový produkt, či prihlásiť sa na školenie a je to.

Email marketing patrí k najúčinnejším marketingovým nástrojom, pretože za krátky čas môžete osloviť tisícky potenciálnych zákazníkov, môžete si budovať značku, udržiavať vzťahy so svojimi zákazníkmi, a súčasne predávať a optimalizovať svoju prácu.

Neváhajte osloviť virtuálnu asistentku, už len názov virtuálna naznačuje, že so svetom internetu a emailu je jedna ruka. Pomôže Vám využívať moderný marketing s výsledkami. Komunikujte so zákazníkmi efektívne!