5 MUST HAVE aplikácií, ak chcete mať svoj biznis pod kontrolou

Ak ste podnikateľ alebo práve rozbiehate akýkoľvek projekt, určite viete, že bez dobrej organizácie práce sa ďaleko nedostanete. Aplikácie, ktoré Vám v tomto blogu predstavím sú presne tie, ktoré ak ešte nemáte, okamžite sťahujte! Veď uvidíte prečo.

1.Trello 

Moja obľúbená, veľmi jednoduchá aplikácia, vďaka ktorej dokážete koordinovať menšie či stredné projekty. Na zdieľaných nástenkách si vytvárate úlohy, ktorým môžete priraďovať zodpovedné osoby, zadávať termíny a pripomienkovať jednotlivé aktivity. Ideálna na prácu v tíme vo virtuálnom svete.

2. Dropbox 

Ide o cloudové úložisko, prostredníctvom ktorého môžete zdieľať a zálohovať dokumenty, tabuľky, fotky a veľa iného. Rada ho využívam miesto mailu, čo mi ušetrí veľa odosielania a času, stačí ak odošlem link so súbormi na zdieľanie. V ponuke je aj free verzia s obmedzenou kapacitou. 

3. Google Docs

Určite sa už každý z vás stretol s platformou Google Docs, ktorá poskytuje cloudové zdieľanie súborov a dokumentov, napríklad Excel či Word. Takto vytvorené dokumenty môžete nazdieľať medzi kolegov cez mail alebo link. Ja rada využívam Google Docs a Trello, kedy na Trello “zavesím” linky odkazujúce na dokumenty, ktoré potrebujeme spoločne zdieľať a upravovať. Výborne to funguje!

4.Canva

Ak občas potrebujete pripraviť jednoduchý plagát, príspevok na sociálnu sieť alebo inú jednoduchú grafiku, nemusíte ovládať zložité programy, prácu v Canva zvládne každý. Jednoducho si vyberiete z množstva dizajnových šablón, môžete vložiť rôzne symboly rovnako aj množstvo a fond textu. Ja ju používam iba na smartfóne, kde sa mi výborne ovláda a za 10 minút mám grafiku hotovú. Skôr, ako doobedujem.

5. Evernote

Posledná aplikácia, na ktorú by som rada upriamila Vašu pozornosť je Evernote. Oproti iným poznámkovým “blokom” si tu viete svoje nápady nie len zapisovať, ale aj fotiť či nahrávať ako na diktafón. Jednotlivé poznámky ukladáte do poznámkových blokov, tie môžete mať len pre seba alebo ich zdieľať s obchodným partnerom. Výborná pomôcka, aby ste už nikdy nič nezabudli.